Voodist WC-sse: miks peavad naised alati pärast seksi pissile minema?

Seks on lõppenud. Te naudite koos seda mõnusat lähedushetke, ja siis tõused sa voodist, et pissile minna. Võib-olla näib sulle, et rikud kauni hetke ära, või mõtled, et mida tema sellest arvab. Pärast seksi tualetti minek võib olla piinlik mitmel põhjusel, kuid see on sinu tervise jaoks oluline. Kuidas siis sellises olukorras käituda ilma ebamugavust tundmata?

1.jpg

Seks on lõppenud. Te naudite koos seda mõnusat lähedushetke, ja siis tõused sa voodist, et pissile minna. Võib-olla näib sulle, et rikud kauni hetke ära, või mõtled, et mida tema sellest arvab. Pärast seksi tualetti minek võib olla piinlik mitmel põhjusel, kuid see on sinu tervise jaoks oluline. Kuidas siis sellises olukorras käituda ilma ebamugavust tundmata?

Aja jooksul tekivad igas suhtes küsimused, mis on seotud intiimhügieeniga. Kui olete lähedaseks saanud, saate teada ka teineteise suhtumise intiimhügieeni teemadesse. Et suhe toimiks tervena, on oluline olla avatud ja rääkida ka neil teemadel.

Sorry, kallis, pean tualetti minema…

Nüüd kui teame, et meie anatoomia iseärasuste tõttu (naiste kusitiava ja pärak paiknevad teineteisele väga lähedal) oleme vastuvõtlikumad urotrakti infektsioonidele, peame sellega kaasnevate probleemide vältimiseks olema tähelepanelikud juba varasest noorusest. Mehed aga ei ole sellest üldjuhul teadlikud, sest nad ei ole nendele probleemidele vastuvõtlikud ning seetõttu on ka nende hügieeniharjumused meie omadest erinevad. Lisaks tualetis ja rannas käimisele suurendab ka seksuaalvahekord UTI riski. Enne vahekorda on soovitatav end pesta (või kasutada niiskeid salvrätte), kuid ka pärast seksi tuleb pesta ning urineerida.  Nii saab välja uhtuda bakterid, mis võisid sattuda kusitiavasse kas vahekorra ajal või olid juba enne seal, ning mis vastasel korral võiksid takistamatult edasi kusitisse ja põide liikuda ning seal paljunedes urotrakti infektsiooni tekitada.  

Urotrakti infektsiooni sümptomite hulka kuuluvad valu või kipitustunne urineerimisel, millele lisandub sage vajadus urineerida (sageli iga 10 minuti tagant) ning tunne, et põit ei saa lõpuni tühjendada. Veel on sümptomiteks hägune ja halvalõhnaline uriin ning tundlikkus vaagnapiirkonnas. Kui tunnete mõnda neist sümptomitest, on vaja pöörduda arsti poole..  


Urotrakti infektsioone on palju lihtsam ennetada kui neid ravida. Intiimhügieen mängib ennetusel olulist rolli, ning pärast seksi tualetti minek on selle oluline osa.  

Kuidas ma sellest rääkida saaksin?

Tegemist ei ole kindlasti just kõige eelistatumate teemadega suhte varajases järgus. Sa ei tunne oma partnerit veel väga hästi ja mitmedki olukorrad panevad punastama, kuid aja jooksul muutuvad need loomulikuks.

Heas suhtes ei tohiks olla probleemi, kui üks partneritest soovib rääkida pisut piinlikul või intiimsel teemal. Oluline on, et mõlemad tunneksid end selles olukorras mugavalt, seega võimaluse korral võta see teema üles siis, kui veedate koos aega nii, et teid miski ei sega. Ära tunne end imelikult, sest enamasti soovivad ka mehed neil teemadel rääkida, lihtsalt neil on liialt raske sellist vestlust algatada. Kui see on raske ka sinu jaoks, siis püüa seda teha läbi huumori, nii kaob ka pinge ja saad minna nende piinlikumate üksikasjade juurde.

Lisaks rääkimisele on hea võimalus teha midagi koos (näiteks koos duši alla või ühiselt hügieenitooteid ostma minna). Nii saate teineteisele näidata, mida kumbki eelistab (näiteks meelepärased lõhnad) ja see hoiab ära piinlikkustunde.

Kuid pea meeles, et hügieeniteema on midagi enamat kui pelgalt maitse-eelistused. Pesematajätmine võib lisaks bakteriaalsetele infektsioonidele kaasa tuua ka tupeseene. UTI vältimine ei tähenda samas automaatselt ka tupeseene vältimist. Kuigi vähene hügieen ei ole esmane põhjus seennakkuse tekkeks, kuid seksuaalvedelike tupest ja selle ümbrusest mitte eemaldamine võib kahtlemata suurendada selle tekkeriski.

Niisiis kokkuvõtteks, avatud suhtlemine on võtmeteguriks. Kui tekib mõni probleem, tasub üheskoos pidada nõu arstiga, sest nii on tagatud asjakohane ravi teile mõlemale, kuid lisaks see suurendab teievahelises suhtes usaldust

 

Tags:
#Akuutne abi
Kuseteede põletik

Kuseteede põletik

Urotrakti infektsioonid ehk kuseteede põletikud on ebameeldivad ja samas nii laialt levinud, et tegemist on paratamatu asjaga, millega naised on sunnitud tegelema. Jagame ekspertide nõuandeid, mida teha ja mida kindlasti vältida, et hoida need probleemid kontrolli all.   
 
Loe lähemalt
Külmetumine VS bakterid

Külmetumine VS bakterid

Põiepõletik, urotrakti infektsioon (UTI)… Kas see on kuidagi seotud külmetumisega?
Loe lähemalt
Isiklik hügieen lapseeas: Kuidas sellest lastega rääkida?

Isiklik hügieen lapseeas: Kuidas sellest lastega rääkida?

Hügieeni õpetamine algab varajases lapseeas, samal ajal, kui väikelaps hakkab avastama oma kehaosi - vannitamise ajal ka neid, mis muidu jäävad mähkmete varju. Lapsevanema reageering väikelapse huvile oma genitaalide suhtes on võtmetähtsusega. Keelamine ja häbistamine võib väikelastes tekitada selles varajases eas negatiivseid tundeid oma keha suhtes. Lapsevanematena peame olema avatud oma lapse uudishimule, sest huvi tundmine oma keha avastamise suhtes on üks komponent esimeste eluaastate jooksul toimuvast arengust. Vanemate ülesandeks on pakkuda oma lastele sobilikke vastuseid ja nõuandeid.
Loe lähemalt
TOIDULISAND. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Mitte kasutada toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku elustiili. Hoida toodet lastele kättesaamatus kohas!